Поглед на систем за третман на вода (HMJSWRO-1000LPH)

Поглед на систем за третман на вода (HMJSWRO-1000LPH)

Краток опис:

систем за третман на вода Море 1. Breif воведување дизајн основа: Просечна salinity≤35000ppm. вода на храна треба да се усогласат со дизајн основа за да се обезбеди квалитетот на излез. квалитет излез: во согласност со меѓународните стандарди за вода за пиење (TDS≤600ppm) Гаранција: Главните компоненти (мембрана, висок притисок пумпа, брод висок притисок) се загарантирани за една година под услов дека опремата е правилно ракува во согласност со упатствата. 2. Опрема детали излез qu ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 50 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ксиан
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  систем за третман на вода Море

  1. воведување Breif

  Дизајн основа:

  Просечна salinity≤35000ppm. вода на храна треба да се усогласат со дизајн основа за да се обезбеди квалитетот на излез.

  излез квалитет:

  Во согласност со меѓународните стандарди за вода за пиење (TDS≤600ppm)

  гаранција:

  Главните компоненти (мембрана, висок притисок пумпа, висок сад под притисок) се загарантирани за една година под услов дека опремата е правилно ракува во согласност со упатствата.

   

  2. детали Опрема

  Излез количина: 750L / H (4500GPD)

  Напојување: 380V, 50Hz

  димензија: 1000x800x1500mm

   

  3. Технички пат и дијаграм

  Морска вода бигор RO систем е составен од претходно treament и РО морска вода бигор. На технички пат се подолу.

  Сурова вода -> Суровини резервоарот за вода -> Суровини пумпа за вода -> Кварцен песок филтер -> Активни пумпа јаглерод filter-> Висок притисок -> филтер за безбедност -> RO опрема-> Чиста резервоар за вода

   

  4.Main Делови

  FCRO мембрани со 99% од просечната сол одбивање;

  Кварцен песок филтер

  Активирај јаглерод филтер

  дозирање Анти-scalant

  GIANT пумпа под висок притисок;

  FRP садовите под притисок;

  5 Микрон Наносен филтер;

  Flushing електромагнетниот вентил;

  Пумпа излез регулирање на вентилот

  Мотор со висок квалитет

  Висок притисок уред за исклучување (потекло: Италија)

  Низок притисок исклучување на уредот

  Притисок индикација / проток

  Електрични контрола на владата, метар за проверка на квалитетот на водата

  Чистење систем (вклучувајќи чистење на резервоарот)

  цевководи под висок притисок (материјал: 316SS)

  висок притисок црево (316SS заеднички)

  Цевководи низок притисок (материјал: Rifeng ПАП цевка

  PGAKJ9 {(J4AY68XN3 $ Q $ @ {5

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!