Солена систем за третман на вода (серија HMJBKRO)

Солена систем за третман на вода (серија HMJBKRO)

Краток опис:

висок степен на одбивање сол солена обратна осмоза систем 3000GPD Оваа единица се користи за лекување солена вода со TDS на 7000ppm со обновување стапка upto 70%. Главната conponents на системот се повеќе медиуми филтер, активен јаглен филтер и соленкасти вода бигор unit.With висок степен на одбивање сол и ниска енергија sonsume, тоа е, исто така, лесна инсталација и одржување. Производот е CE сертификат со добар квалитет. Краток вовед: 1, Користете DOW FILMETEC софтвер за дизајн да се пресмета и да се симулира, ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 50 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ксиан
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Тип: соленкасти систем за третман на вода
 • Сурова вода TDS: под 15000ppm
 • Излез на вода TDS: помалку од 600ppm
 • Рамка: Јаглероден челик
 • Боја: Природата
 • Возење мотор: 380V 50Hz 3 фаза
 • детали за производот

  Тагови производ

  висок степен на одбивање сол солена обратна осмоза систем 3000GPD

   

  Оваа единица се користи за лекување соленкасти вода со TDS на 7000ppm со обновување стапка upto 70%. Главната conponents на системот се повеќе медиуми филтер, активен јаглен филтер и соленкасти вода бигор unit.With висок степен на одбивање сол и ниска енергија sonsume, тоа е, исто така, лесна инсталација и одржување. Производот е CE сертификат со добар квалитет.

   

  Краток вовед:

  1, Користете DOW FILMETEC софтвер за дизајн да се пресмета и да се симулира, обезбедување на теорија Алергична за дизајн

  2, дизајн различни системи во согласност со хранат квалитетот на водата и потребен капацитет, серијата B2K се применуваат на сурова вода со содржина на сол 5000ppm-15000ppm. Ако содржина на сол е над 15000ppm pls изберете SW серија за морска вода

  3, Единствен свежа вода автоматски уред за замена за да се замени концентрат во мембраната со свежа вода кога системот ќе престане да се намали загадувањето мембрана, затоа продолжи животот на услугата и пониска цена.

  4, јаглероден челик обложен и нерѓосувачки челик рамка за избор, се движат тркалата може да се инсталира за различни инсталација ситуација

  5, од не'рѓосувачки челик и SCH80UPVC цевководи со висок квалитет за да се обезбеди без истекување и ниска корозија под висок притисок

   

  Инсталација: 
  Raw пумпа за вода + силика песок филтер + филтер со активен јаглен за омекнување + + микрон филтер + висок притисок пумпа + RO систем.

  Снабдување со електрична енергија е 220 / 380V, 50Hz / 60Hz за опционални. Рамката е јаглероден челик и нерѓосувачки челик опционални.

   

  систем спецификација

  HMJBK9RO seires- За лекување на сурова вода со TDS помалку од 9000ppm

  @ {{7} HZX ~ ZJJCGCW8JWB`VB

   

  HMJBK15RO seires- За лекување на сурова вода со TDS помалку од 15000ppm

  9N (25K} {96K CDRM4DOE4) 9A

   

  Главни компоненти

  1.DOW мембрана 3.sediment сад 2.FRP притисок филтер 4.SS центрифугални висок presure пумпа 

  5.cleaning систем 6. свежо промена на водата систем 7. јаглероден челик обложени рамка

  8.PLC автоматска контрола

   

  желба компоненти

  1.multi-медиуми филтер 2.activated јаглерод филтер 3.stainless челична рамка

   

  работен процес

  123

   

  111

  СЕРТИФИКАЦИЈА

  од н.е.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!