Еден геотекстил со една мембрана

Еден геотекстил со една мембрана

Краток опис:

Опис Композитен geomembrane е направен од геотекстили и geomembrane составен од непропустлив материјал, кој е главно се користи за продирање, композитни geomembrane е поделена на ткаенина мембрана и две ткаенини и една мембрана, ширината е 4-6m, тежината е 1500g / m2, производи, исто така со голема физичка механички својства како што се цврстина, анти-солза, и покривот фрактура за да се исполнат вода, општински, градежништво, транспорт, метрото, тунели и други потребите на градежништвото. Becau ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 50 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ксиан
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис

   

  Композитен geomembrane е направен од геотекстили и geomembrane составен од непропустлив материјал, кој е главно се користи за продирање, композитни geomembrane е поделена на ткаенина мембрана и две ткаенини и една мембрана, ширината е 4-6m, тежината е 1500g / m2, на производи, исто така со голема физичка механички својства како што се цврстина, анти-солза, и покривот фрактура за да се исполнат вода, општински, градежништво, транспорт, метрото, тунели и други потребите на градежништвото. Поради својата изборот на полимерни материјали и процесот на производство за да додадете анти-стареењето агент, тоа може да се користи во неконвенционални температура на околината.

   

  Карактеристики

   

  Композитен geomembrane широк 4-6m, тежина 200-1500g / квадратен метар, истегнување, кинење, скршени и други физички и механички својства на висок индекс, производ има висока јачина, добри перформанси продолжување, деформација модул, киселина и алкали, анти-корозија , анти-стареењето, анти-продирање перформанси и така натаму. За да се задоволат вода conservancy, општински, градежништвото, транспортот, метрото, тунел, изградба во продирање, изолација, засилување, крек засилување и други градежништвото потреби. Најчесто се користи во браната, дренажа ров на третман на анти-продирање на, и област отпад анти-fouling третман.

   

  примена

  1, депонија, отпадна вода или за третман на отпадот анти-продирање.

  2, реката насипот, езерото браната, од Руда браната, канализација браната и акумулацијата област, канал, резервоар (јама, мој).

  3, панорама, подрум и тунелот, тунелот продирање поставата.

  4, подлоги и други области на сол продирање.

  5, насип, браната пред ниво на анти-продирање постелнина, основа вертикална непропустлив слој, изградба cofferdam, областа на отпадот.

  6, морска вода, свежа вода фарми.

  7, автопат, железничка основа, експанзивна почвата и склопувачки loess водоотпорен слој.

  8, покрив продирање.

   

  спецификација на производ

  1. Еден геотекстил со една мембрана

  База ткаенина: 100-1000g дебелина / m2 Филм: 0.1-1.5mm

  2. T wo ткаенини и една мембрана

  База крпа 80-600g / m2 филм thickness0.2-1.5mm

   

  Технички параметри

  S2WOVA3Y $ J2UBG {6RZBJA @ U


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!