фиберглас геомрежа

фиберглас геомрежа

Краток опис:

Опис на фиберглас како материјал, донесе одреден процес ткаење направени од мрежа структура материјал, да се заштитат од фиберглас и подобрување на вкупните перформанси, преку специјален процес слој формира геотекстили композитни материјали. геомрежа фиберглас е нов тип на одлични геотекстили која подобрување на тротоарот и трасата. Стварта се направени од фиберглас ткаени влакна ткаени и обложени. Таа има висока затегнувачка цврстина, ниски издолжување, високо еластична модул одлични r ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 50 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ксиан
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис

  На фиберглас како материјал, донесе одреден процес ткаење направени од мрежа структура материјал, да се заштитат од фиберглас и подобрување на вкупните перформанси, преку специјален процес слој формира геотекстили композитни материјали.

   

  Геомрежа фиберглас е нов тип на одлични геотекстили која подобрување на тротоарот и трасата. Стварта се направени од фиберглас ткаени влакна ткаени и обложени. Таа има висока затегнувачка цврстина, ниски издолжување, високо еластична модул одлична отпорност на високи и ниски температури на ефикасноста итн, по третман на површинска обвивка, со одлична алкално отпор и стареењето отпор, широко се користат во асфалтирање, цемент бетонски коловоз и подобрување на трасата; и тежок пат и флексибилни тротоарот може да се примени, во споредба со традиционалниот пат да се намалат трошоците, да го продолжи животот, да се спречи патот рефлексија пукнатини. фиберглас геомрежа, исто така може да се користи за железничкиот, аеродром, вода Conservancy, браната и други меки подобрување на почвата и подобрување на трасата.

  Карактеристики

  1) висока затегнувачка цврстина, издолжување ниски

  2) Не долгорочна лази

  3) Термичка стабилност

  4) Компатибилност со асфалтна мешавина

  5) физичка и хемиска стабилност

  6) Агрегат за вметнување и ограничување

   

  примена

  Тоа може да се користи за одржување на старите цемент тротоарот, аеродромот пистата, брана, заштита на падина, патот и мостот тротоарот засилување обработка и други инженерски области.

  Спецификација и параметри

  52O @ 26 (H $] WPXEE0ANM9_M6


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!