Geocell

Geocell

Краток опис:

Information It was made of add anti-aging agent modification the high density polyethylene strip is welded with the base material by ultrasonic welding machine. Geocell Feature Advanced technology, Fast welding speed, Neat welding, Weld solid. Retractable freedom, Convenient transportation construction High tensile strength can reach 0.57kn/5cm(1mm thick), and the tensile strength can reach 1KN20cm Resistant to aging, long service time.   Main Application a.Solid railway roadbed b.Solid hi...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 50 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ксиан
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  информации

  Таа беше направена од додадете анти-стареењето промена агент полиетиленски лента со висока густина е заварени со база на материјал со ултразвучно заварување машина.

  Geocell Функција

  1. Напредна технологија, брзина заварување, уредни заварување, заварување солидна.
  2. Предните слобода, удобен превоз изградба
  3. Висока затегнувачка цврстина може да достигне 0.57kn / 5cm (1mm дебелина), и цврстина на истегнување може да достигне 1KN20cm
  4. Отпорни на стареење, долго време услуга.

   

  главната апликација

  a.Solid железничките подлоги

  b.Solid автопат третман мека основа

  c.Bear на товар на насипи и одбивни ѕидови

  d.Shallow управување со водите на реката

  e.Pipe и поддршка канализација структура

  f.To спречи лизгање на земјиштето и оптоварување на тежината на мешани потпорен ѕид.

  g.Independent ѕидови, пристан, breakwater и така натаму.

  h.Desert, плажа и коритото на реката банка владеење.

  I.High квалитетен автопат и железничка трасата цврсти и наклон заштита, насип и j.environmental ѕид заштита, трева и друга вегетација, без вегетација падина, браната падина.

  H4AI_ {8C4K $ MB] A`SN1_ (Q2


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!