LLDPE Геомембрана

LLDPE Геомембрана

Краток опис:

Опис LDPE производи не се токсични, без вкус, без мирис, млечно бела честички. Тоа има предности од висока јачина, добра цврстина, силен цврстина, отпорност на топлина и студ отпор. Таа, исто така има добри својства како што се добра отпорност, животната средина стрес напукнување, солза отпор и така натаму. Тоа може да му одолее киселина, алкално и органски solvents.Used за инјектирање во калапи производи, материјали за пакување на храна, медицински помагала, лекови, удар лиење производи, влакна etc..polyethylene може да биде ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 50 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ксиан
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис

  LDPE производи се не-токсични, без вкус, без мирис, млечно бела честички. Тоа има предности од висока јачина, добра цврстина, силен цврстина, отпорност на топлина и студ отпор. Таа, исто така има добри својства како што се добра отпорност, животната средина стрес напукнување, солза отпор и така натаму. Тоа може да му одолее киселина, алкално и органски solvents.Used за инјектирање во калапи производи, храна материјали за пакување, медицински помагала, лекови, удар лиење производи, влакна etc..polyethylene може да се обработи во тенок филм, жица и кабел обвивка, цевки, разни шупливи производи, шприц производи, влакна etc.Widely се користи во земјоделството, пакување, електроника, машини, автомобили, дневни стоки и други аспекти.

   

  функција

  почвата анти-продирање материјал од ПЕНП земјен ископ и се карактеризира со отпорност на корозија, ниска температура отпор, светлината квалитет и силна кинење ability.Its ниска цена, со висок квалитет и евтини карактеристики не се споредливи со други видови на геотехнички непропустлив материјал.

   

  карактеристики

  Како нова генерација на почвата непропустлив материјал, ПЕНП geomembrane се главно материјал, како што се полиетилен, етилен, етилен полимер полимеризација, и се апсорбира на флексибилна основа на geomembrane, но, исто така, ја зголеми својата добра можност за проширување и адаптивни способност деформација. Така што во голема мера ја зголемува анти-продирање способност и Водоотпорен способноста на ПЕНП geomembrane

   

  А pplication

  ПЕНП geomembrane е широко се користат во градежништвото, вода Conservancy, хемиската индустрија, транспорт, метрото, ѓубре на располагање, резервоар браната засилување, тунелот и други проекти, кои се прилагодат на собна температура опсег, висока отпорност на прободување, големи триење коефициент, и заштитен слој - геотекстили комбинација на геотекстил непропустлив материјал на својот водоотпорен и непропустливи супериорни перформанси е немерлива.

   

  LLDPE geomembrane Спецификација

  WSU) J5YCIA`I @] H {@ 1L] RF8

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!