Мека порозни цевка

Мека порозни цевка

Краток опис:

Воведување и слика Мека пропустливи цевка е еден вид на нов филтер со превртена филтер (одводнување), вода, која ги надминува недостатоците на другите дренажа цевка, бидејќи на својата единствена принципи и составот на одлични перформанси на материјали дизајн, Тој има силна дренажа и вода продирање ефект, со барањата на инженерството дизајн за да се задоволат капацитетот на притисок и пропустливост и филтрирање ефект. Не се резултат на геолошки и географски промени во температурата и да се прекине да ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 50 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ксиан
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Јас ntroduce  и слика

  Мека пропустливи цевка е еден вид на нов филтер со превртена филтер (одводнување), вода, која ги надминува недостатоците на другите дренажа цевка, бидејќи на својата единствена принципи и составот на одлични перформанси на материјали дизајн, Тој има силна дренажа и вода продирање ефект, со барањата на инженерството дизајн за да се задоволат капацитетот на притисок и пропустливост и филтрирање ефект. Не се резултат на геолошки и географски промени во температурата и да се прекине да се изгуби ефектот на чиста испуштање на водите, како и предмети се нови еколошки производи нема да предизвика секундарна загадувањето на животната средина. Поради својата едноставна конструкција, без зглобовите, геологија, теренот нема специјални барања, било потреба да се користи темно дренажа места може да се користи бесплатно.

   

  (1) High-јаглерод челична жица: фосфорна киселина 'рѓа третман, што ги опфаќа ПВЦ да се спречи киселина и алкали корозија, единствен челична жица спирала скелет за да се обезбеди тоа што ѕидната површина ѕид мазни и да носат притисок.

  (2) неткаен филтер слој: Да се ​​обезбеди ефикасно филтрирање и да се спречи талог во цевка.

  (3) Синтетички полиестерски влакна: искриват со ПВЦ обложени со висока јачина посебни змеј предиво или најлон предиво, предиво weft користење на специјални влакна за да се формираат со доволна цврстина на истегнување.

   

  Мека порозни предности цевка:

  1) дијаметар мала порите, сите порозни, добра пропустливост;

  2) висока затегнувачка цврстина, долг животен век;

  3) отпорност на корозија и отпорност на микробиолошки ерозија е добро;

  4) Целокупната континуитет е добро, помалку зглобовите, лесно конвергенција;

  5) Лесни, лесно конструкција;

  6) мека текстура, добра комбинација со предностите на почвата.

   

  апликации:

  1.Vertical и хоризонтална дренажа на различни видови на потпорни ѕидови;

  2.Highway, железнички планумот, рамото, мека дренажа на почвата;

  3.Drainage на тунели и подземни патишта;

  4.Drainage на моќта пепел брана и вода брана;

  5.Highway изолација ремен и заштита на вегетација;

  6.Drainage на отворено места спортот;

  7.Horizontal хоризонтално дупчење празни одводнување;

  8.Easy да се лизга лизга дренажа падина;

  9.Roof градинарски и цветни одводнување;

  10.Slope да се задржи водата

  11.Underground дренажа на подготовка на земјиштето работи;

  12.Low поставени дренажа и солени за алкално-систем конверзија.

   eggreg     ewfedvsfe

  спецификација на производ

  PF42J% Е $ AMO4SPUYJE {{П `M


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!