Стандардна RO систем за третман на вода (HMJRO-2000LPH)

Стандардна RO систем за третман на вода (HMJRO-2000LPH)

Краток опис:

2000LPH деминерализирана чиста RO систем Краток настава: 2000LPH Обратно осмоза вода за пиење прочистувач е интегриран структурни дизајн. Црева и теми се правилно запечатени. Нејзиниот мал обем е за лесно движење, инсталација и maintanence. Материјалите за уредот се отпорни на корозија, армиран полиестер, никел-alumimum бронза, за решавање на систем за проблемот.На корозија водата се користи за прочистување на вода TDS под 2000ppm и ограничуваше вода по третираат ca ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 50 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ксиан
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Капацитет: 2000LPH
 • Материјал: Јаглероден челик
 • Боја: Бела
 • Тип: RO главниот модул без предтретман
 • Не на мембрана: 8 парчиња на 4040 мембрана
 • Возење мотор: 380V 50Hz 3 фаза
 • детали за производот

  Тагови производ

  2000LPH деминерализирана чиста RO систем

   

  Краток настава:

  2000LPH Обратно осмоза вода за пиење прочистувач е интегриран структурни дизајн. Црева и теми се правилно запечатени. Нејзиниот мал обем е за лесно движење, инсталација и maintanence. Материјалите за уредот се отпорни на корозија, армиран полиестер, никел-alumimum бронза, за решавање на систем за проблемот.На корозија водата се користи за прочистување на вода TDS под 2000ppm и ограничуваше вода по третира може да се пие директно.

   

  Дизајн основа:

  1, сурова вода е вода од чешма, комуналното водоснабдување (TDS: ≤2000ppm)

  Пропустлива излез: опционални во согласност со барањата (25 ° C)

  Море температура на влез на вода: 4 ° C до 45 ° C

  2, обземам квалитет излез: TDS≤600-700 ppm, кои директно пиење стандард.

  3, Напојување: 220V / 380V, 50 / 60Hz

   

  примена :

  * Секојдневно пиење вода за заедницата, училиштето, хотели, фабрики итн

  * Бигор на вода се користи во производство техники

  * Водата што се користи во прехранбената, прехрамбената индустрија и сл

   

  Главни делови спец .:

   

     точка

   

  Име на производ

   

  модел 

  бренд  

  забелешки

  HMJRO-2000LPH бустер пумпа CHLF4-40 ЦНП 4m3 / h, 32m
  Кварцен песок филтер 450 * 1650 HTCOMA   FRP
  F56D вентил за контрола на RUNXIN  
  Песок: 400kg    
  Активирај јаглерод филтер 450 * 1650 HTCOMA   FRP
  F56D вентил за контрола на RUNXIN  
  Јаглерод: 100 килограми    
  омекнувач  450 * 1650 HTCOMA   FRP
  F64D вентил за контрола на RUNXIN  
  Смола: 125L    
  талог филтер G1 "* 20" Hengxin ABS
  пумпа за висок притисок CDL4-190   ЦНП 3.6m3 / h, 160    
  RO мембрана BW30-400 DOW  TFC
  електрични систем за контрола на RO-2008 КРЕАЦИЈА  
  инструмент  органско стакло Yuyao  
  цевководи СС / молк    

   

   Инсталација: 
  Raw пумпа за вода + силика песок филтер + филтер со активен јаглен за омекнување + + микрон филтер + висок притисок пумпа + RO систем.

  Процесот на растенијата: 
  1. Суровини вода pump- обезбеди притисок за силика песок филтер / филтер со активен јаглен 
  2. силика песок filter- се ослободи од заматеност, суспендирани, органска материја, колоидни и така натаму 
  3. Филтер со активен јаглен и укинување на бојата , слободни хлорид, органска материја, штетни материи и така натаму 
  4, омекнувач-намалување на тврдоста на водата 
  4. Микрон филтер спречи било таложење на големи честички, повеќето од бактерии и вируси во мембраната RO, точноста е 5um, за воздржување било големи честички како што се големи железо, прашина суспендирани, нечистотија. 
  5. висок притисок pump- Обезбедување на висок притисок за да RO мембраната (најмалку 2,0 Mpa). 
  6. RO-RO систем систем е главен дел од чисто пречистителна станица. Стапка desalt на мембраната е RO може да се постигне високо како 99%, што е способен за отстранување на повеќе од 99% на јони, бактерии, честички и 98% од органски.

  2000LPH Обратно осмоза вода за пиење прочистувач

   

  процес и тестирање на работа:

  2000LPH Обратно осмоза вода за пиење прочистувач

   

  Суд слика:

  2000LPH Обратно осмоза вода за пиење прочистувач

   2000LPH Обратно осмоза вода за пиење прочистувач

  2000LPH Обратно осмоза вода за пиење прочистувач

  Cerification

  од н.е.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!