Стандардна RO систем за третман на вода (HMJRO-5000LPH)

Стандардна RO систем за третман на вода (HMJRO-5000LPH)

Краток опис:

Спецификации се донесе RO (реверзна осмоза) техника филтрација, да прават спроводливост на водата се исполнат меѓународните стандарди ModelRO-5000L / H 1, извор на вода треба да биде спроводливост мали than150us / cm 2, Производство capacity5000L / H вода temperatur: 25 ° C 3, на Технички инструкции: а, се донесе RO (реверзна осмоза) техника филтрација, да прават спроводливост на водата се исполнат меѓународните стандард GB17323-1998, Не нечистотија материјал и бактериите со добра вкусови Б, Espa-8040 membr ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 50 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ксиан
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Тип: RO главниот модул
 • Боја: Природата
 • Висок притисок пумпа: ЦНП пумпа
 • Број на мембрана: 6 парчиња на 8040 мембрана
 • Возење мотор: 380V 50Hz 3 фаза
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификации

  Усвојување на техника на филтрација RO (обратна осмоза), со што спроводливост вода се исполнат меѓународните стандарди

  ModelRO-5000L / H

  1, извор на вода треба да биде

  Спроводливост мали than150us / cm

   

  2, Производство capacity5000L / H  

  вода temperatur: 25 ° C

   

  3, технички упатства:

  А, се донесе RO (реверзна осмоза) техника филтрација, да прават спроводливост на водата се исполнат меѓународните стандард GB17323-1998, Не нечистотија и бактерии материјал со добар вкус

  Б, Espa-8040 мембрана, може да се направи обновување на 50 ~ 75%, стапката десалинизација да биде 98%. Може да се ослободи исклучите 99,99% од бубачки, 95% од токсични метали, 99% од радионуклиди, а 95% од органски материјал. 

   

  4, чекори за прочистување на

  Извор на вода извор на вода пумпа кварцен песок филтер Филтер со активен јаглен

  омекнувач на вода ПП талог филтер RO главната машина УВ 

  5, карактеристики: Ro опрема

  CS8 96YAA1EA}} S] CA9T3IL2

   

  Ние спакува песок филтер и активен јаглен филтер со пластични и други во дрвена кутија. 

   

  функции машина

  Авто RO мембрана црвенило и назад црвенило.

  Авто запре кога сиромашните притисокот на водата или над притисок

  Авто запре кога ниско ниво на извор на вода и висока чиста нивото на водата да се заштити машина

  Заштитени кога нема моќ, слаба моќ, голем електрична струја, краток спој, creepage на електрична енергија.

   

  систем процес

  123

   

   

  процесот на работа 

  111

   

   

   

  од н.е.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!