текстура geomembrane

текстура geomembrane

Краток опис:

Спецификација на производот: Ширина: 2-7m Дебелина: 0.75-3.0mm стандард имплементација: стандард Изградбата CJ / T234-2006 еквивалентно на American Standard GRI-GM13 користење и Опис: HDPE еднокреветни, двокреветни груба површина geomembrane полиетилен со висока густина (HDPE) geomembrane со висок квалитет со висока густина полиетилен смола, која е направена со користење на пронајдокот специјална технологија на компанијата. Во прилог на перформанси со висока густина на ствар, таа, исто така, има повисок УВ resista ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 50 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ксиан
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Спецификација на производот:

   Ширина: 2-7m

  Дебелина: 0.75-3.0mm

   

  Стандард за имплементација:  стандард Изградбата CJ / T234-2006 еквивалентно на American Standard GRI-GM13

   

  Употреба и Опис:  HDPE еднокреветни, двокреветни груба површина geomembrane полиетилен со висока густина (HDPE) геомембрана со висок квалитет со висока густина полиетилен смола, која е направена со користење на пронајдокот специјална технологија на компанијата.

  Во прилог на перформанси со висока густина на ствар, таа, исто така, има повисок УВ отпор и е погодна за надворешна средина. Подобрување на коефициентот на триење, повеќе погодна за стрмната падина и дизајн потреби вертикална инженеринг, да се подобри стабилноста на проектот.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!