Deti i sistemit të trajtimit të ujit (HMJSWRO-1000LPH)

Deti i sistemit të trajtimit të ujit (HMJSWRO-1000LPH)

Përshkrim i shkurtër:

Sea sistemi i trajtimit të ujit 1. e shkurtër hyrje Dizajni bazë: salinity≤35000ppm mesatare. Uji ushqimit duhet të jenë në përputhje me bazën e projektimit për të siguruar cilësinë e prodhimit. cilësia e prodhimit: në përputhje me standardet ndërkombëtare të ujit të pijshëm (TDS≤600ppm) Garancia: Komponentët kryesorë (membrana, pompë presion të lartë, enë nën presion të lartë) janë të garantuara për një vit me kusht që pajisja është operuar si duhet sipas udhëzimeve. 2. Pajisje të dhënat Output qu ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 1 copë / Copë
 • Furnizimi Aftësia: 50 Copë / copë në muaj
 • Port: Xian
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Sea sistemi i trajtimit të ujit

  1. hyrje të shkurtër

  Baza Design:

  salinity≤35000ppm mesatare. Uji ushqimit duhet të jenë në përputhje me bazën e projektimit për të siguruar cilësinë e prodhimit.

  cilësia e prodhimit:

  Në përputhje me standardet ndërkombëtare të ujit të pijshëm (TDS≤600ppm)

  Garanci:

  Komponentet kryesore (membrana, pompë presion të lartë, anije presion të lartë) janë të garantuara për një vit me kusht që pajisja është operuar si duhet sipas udhëzimeve.

   

  2. Detajet Pajisje

  sasia e prodhimit: 750L / H (4500GPD)

  furnizimit me energji elektrike: 380V, 50Hz

  dimension: 1000x800x1500mm

   

  3. rrugë teknike dhe diagram rrjedhës

  Sistemi Sea Water Desalination RO përbëhet nga para-TREAMENT dhe RO desalination ujit të detit. Rruga teknik është si më poshtë.

  uji Raw -> tank Raw uji -> pompë uji Raw -> kuarc rërë filtër -> Active pompë karbonit Filtër-> me presion të lartë -> filtër Security -> RO Equipment-> tank pastër të ujit

   

  4.Main Components

  FCRO membranat me 99% kripe mesatare refuzimit;

  Kuarc filtër rërë

  Aktivizohet filter karboni

  Anti-scalant dozimin

  GIANT pompë presion të lartë;

  FRP anije presion;

  5 mikron Sedimenteve filter;

  Shpëlarjes valvula solenoid;

  Dalja Pump rregullojnë valvul

  Motor të kualitetit të lartë

  presion të lartë pajisje mbyllur-off (origjinës: Italy)

  presionit të ulët pajisje mbyllur-off

  Presioni / tregues flow

  qeverisë së kontrollit elektrike, metër për inspektimin e cilësisë së ujit

  Sistemi Pastrimi (përfshirë tank pastrim)

  tubacionet presion të lartë (materiale: 316SS)

  gete presion të lartë (316SS të përbashkët)

  tubacionet presionit të ulët (material: tub Rifeng PAP

  PGAKJ9 {(J4AY68XN3 $ Q $ @ {5

   


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat!