Ro pastrimit të ujit Mjekimi Pajisje

Ro pastrimit të ujit Mjekimi Pajisje

Përshkrim i shkurtër:

2000LPH Demineralized sistem të pastër RO udhëzim Brief: 2000LPH Reverse osmozë pijshëm Water Purifier është i integruar dizajn strukturore. Të hoses dhe temat janë mbyllur si duhet. vëllimi i saj i vogël është për lëvizje të lehtë, instalimin dhe maintanence. Materialet për pajisjen janë korrozioni-rezistente, plastike të përforcuara, nikel-alumimum bronzi, të zgjidhë sistemin problemin.Diskutimi korrozioni të ujit është përdorur për të pastruar TDS ujit nën 2000ppm dhe ujin përshkuar pas ca trajtuar ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 1 copë / Copë
 • Furnizimi Aftësia: 50 Copë / copë në muaj
 • Port: Xian
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Kapaciteti: 2000LPH
 • Materiali: çeliku i karbonit
 • Ngjyra: E zezë
 • Lloji: modul RO kryesor pa para-trajtimit
 • Nr i membranës: 8 copë e 4040 membranës
 • Lëvizëse motor: 380V 50Hz 3 faza
 • Detail Product

  Produkt Tags

  2000LPH demineralized Sistemi i pastër RO

   

  UDHËZIM I SHKURTËR:

  2000LPH Reverse osmozë pijshëm Water Purifier është i integruar dizajn strukturore. Të hoses dhe temat janë mbyllur si duhet. vëllimi i saj i vogël është për lëvizje të lehtë, instalimin dhe maintanence. Materialet për pajisjes janë korrozioni-rezistente, plastikës të përforcuara, nikel-alumimum bronze, për zgjidhjen e sistemit problemin.Diskutimi korrozioni ujit është përdorur për të pastruar TDS ujit sipas 2000ppm dhe ujin depërtuar pas trajtohet mund të pi direkt.

   

  Baza Design:

  1, ujit të papërpunuar është rubinet uji, furnizimi me ujë i komunës (TDS: ≤2000ppm)

  Depërtojë dalje: opsionale sipas kërkesës (25 ° C)

  Të detit temperature hyrje uji: 4 ° C ~ 45 ° C

  2, përshkojnë cilësinë e prodhimit: TDS≤600-700 ppm, të cilët të drejtuar standarde të pijshëm.

  3, Furnizimi me energji elektrike: 220V / 380V, 50 / 60Hz

   

  aplikimi :

  * Uji i pijshëm në ditë për komunitet, shkollë, hotel, fabrika etj

  * Desalination e ujit të përdorur në teknikat e prodhimit

  * Uji i përdorur në pije, industri ushqimore etj

   

  pjesët kryesore spekulim .:

      artikull  Emri i produktit  model  markë  Vërejtje
  HMJRO-2000LPH pompë përforcues CHLF4-40 CNP 4m3 / h, 32m
  Kuarc filtër rërë 450 * 1650 HTCOMA   FRP
  valvula e kontrollit F56D Runxin  
  Sand: 400 kg    
  Aktivizohet filter karboni 450 * 1650 HTCOMA   FRP
  valvula e kontrollit F56D Runxin  
  Carbon: 100 kg    
  softener  450 * 1650 HTCOMA   FRP
  valvula e kontrollit F64D Runxin  
  Rrëshirë: 125L    
  filter sedimenteve G1 "* 20" HENGXIN ABS
  pompë presion të lartë CDL4-190   CNP 3.6m3 / h, 160 milion    
  RO membrane BW30-400 DOW  TFC
  Sistemi i kontrollit elektrike RO-2008 CREATE  
  instrument  ORGANIKE GLASS YUYAO  
  tubacionet SS / UPVC    

   

   Instalimi: 
  pompë Raw uji + rërë silicë filtër + filter aktiv të karbonit + softener + mikron filter + pompë presion të lartë + sistem RO.

  Procesi Plant: 
  1. uji Raw pump- sigurojë presionin për të filtruar rërë silicë / filter aktiv të karbonit 
  2. silicë rërë Filtër- shpëtoj nga trazim, materies pezulluar, materie organike, colloid dhe kështu me radhë 
  3. karboni aktiv filtër-Hiqni ngjyra , klorid lirë, çështje organike, çështje të dëmshme dhe kështu me radhë 
  4, Softener-zvogëlojë ngurtësinë e ujit 
  4. Mikron filter-të parandaluar çdo depozitimin e grimcave të mëdha, pjesa më e madhe e baktereve, viruseve dhe në membranën RO, saktësia është 5um, për mbajtjen prapa ndonjë grimcave të mëdha të tilla si hekuri e madhe, pluhuri, çështje pezulluar, papastërtisë. 
  5. Presion të lartë pump- Sigurimi presionin e lartë të RO cipë (të paktën 2.0 MAP). 
  6. Sistemi RO sistem-RO është pjesa kryesore e impiantit të trajtimit të ujit të pastër. Shkalla shkripëzoj membrana RO-së mund të arrijnë deri në 99%, ajo është e aftë për të hequr më shumë se 99% e joneve, bakteret, grimcat dhe 98% e organike.

  2000LPH Reverse osmozë pijshëm Uji pastrues

   

  procesit dhe testimit të punës:

  2000LPH Reverse osmozë pijshëm Uji pastrues

   

  foto Referenca:

  2000LPH Reverse osmozë pijshëm Uji pastrues

   2000LPH Reverse osmozë pijshëm Uji pastrues

  2000LPH Reverse osmozë pijshëm Uji pastrues

  cerification

  CE


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat!